Data dodania: 28.09.2020  |  wyświetlenia: 814
Nietrzeźwi kierowcy i nadmierna prędkość - weekend na drodze w powiecie piskim
Nietrzeźwy kierujący, zatrzymane prawo jazdy za prędkość i potrącenie pieszej na przejściu dla pieszych – przegląd weekendowych wydarzeń na piskich drogach.
25 września przed godz. 13.00 na przejściu dla pieszych na ul. Kościuszki doszło do potrącenia pieszej. Kierująca pojazdem marki Man potrąciła 57-letnią mieszkankę Pisza przechodzącą przez ulicę po przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala. Na szczęście pokrzywdzona nie doznała poważniejszych obrażeń. Skończyło się jedynie na potłuczeniach.
36-letnia mieszkanka Białegostoku, siedząca za kierownicą samochodu dostawczego, ukarana została przez policjantów mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kilka minut wcześniej patrol drogówki w Piszu na ul. Gdańskiej zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Lexus. Za kierownicą siedział 55-letni mieszkaniec piskiej gminy. Już po otwarciu drzwi policjanci nie mieli żadnych wątpliwości, że kierowca jest pod działaniem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 55-latkowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (27 września br.) po godz. 9.00 policjanci piskiej drogówki w miejscowości Jeglin zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes-Benz. Kierował nim 53-letni obywatel Niemiec. Miał na liczniki 99 km/h przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, ukarali mandatem i nałożyli 10 punktów karnych.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt