Data dodania: 18.09.2020  |  wyświetlenia: 1461
60-latek sprawcą kradzieży plecaka
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Policjanci zatrzymali 60-letniego mieszkańca gminy Pisz podejrzanego o dokonanie kradzieży plecaka
Piscy kryminalni otrzymali zgłoszenie o kradzieży plecaka. W środku były między innymi: dokumenty, książki, flet płaski, ładowarki oraz czytnik e-book. Z relacji zgłaszającego wynikało, że na chwilę przysnął na ławce, a plecak postawił na ziemi. Kiedy się obudził już go tam nie było. Pokrzywdzony wycenił wartość strat na kwotę około 1500 złotych. Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia tego roku w godzinach popołudniowych przed Szpitalem Powiatowym w Piszu.

Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia policjanci zabezpieczyli nagranie ze szpitalnego monitoringu. Już po raz kolejny okazał się on bardzo pomocy w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy. W ten sposób kryminalni dotarli do 60-letniego mieszkańca gminy Pisz, którego zatrzymali jako osobę podejrzaną o kradzież plecaka.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili zarzut 60-letniemu mężczyźnie. Przyznał się on do dokonania tej kradzieży. Powiedział policjantom, że tego dnia był pijany, więc niewiele pamięta. Przypomina sobie jednak, że pokrzywdzony spał na ławce przed szpitalem. Na ziemi stał jego plecak. Podszedł do niego i go szturchnął, a kiedy ten nie zareagował zabrał mu plecak. Niestety nie udało się go odzyskać. Z relacji sprawcy wynika, że krótko po kradzieży sprzedał go z całą zawartością dwóm przypadkowo napotkanym mężczyznom.
Mieszkańcowi piskiej gminy grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt