Data dodania: 02.06.2020  |  wyświetlenia: 3585
Sprawca zdarzeń na Mazurskiej zatrzymany na gorącym uczynku
Policjant w czasie wolnym zatrzymał agresywnego sprawcę.
Policjantem jest się nie tylko w czasie służby. Dowiódł tego sierż. szt. Marcin Mąka z piskiej komendy. Będąc w czasie wolnym zauważył na ulicy agresywnego nietrzeźwego mężczyznę, który zaczepiał przechodniów.


W poniedziałek (1 czerwca br.) po godz. 17.00 na ul. Mazurskiej w Piszu pewien mężczyzna zaczepiał przechodniów, prowokował ich do bójki oraz używał wulgarnych słów. Był bardzo agresywny i znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Przechodzące osoby próbowały go uspokajać, ale bezskutecznie.
Mężczyzna ten zachowywał się jeszcze bardziej agresywnie, a do tego zaczął biegać i skakać po ulicy. W pewnym momencie podskoczył i pięścią wybił tylną szybę w zaparkowanym obok mercedesie. W pobliżu przechodził policjant piskiej prewencji -sierż. szt. Marcin Mąka, który był wówczas po służbie.- informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu - Zareagował bez wahania. Zatrzymał sprawcę zniszczenia mienia i obezwładnił go do czasu przyjazdu patrolu.
Funkcjonariusze ustalili, że jest to 37-letni mieszkaniec miasta. Zdecydowali o zatrzymaniu go w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia. Właścicielka pojazdu marki Mercedes złożyła zawiadomienie o wykroczeniu i wniosek o ściganie sprawcy. Wartość wybitej szyby wyceniła na kwotę 500 złotych.
Sprawca pociągnięty zostanie do odpowiedzialności. Grozi mu za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt