Data dodania: 01.06.2020  |  wyświetlenia: 4088
Policja bada okoliczności zajścia
65-latek wtargnął pod tira. Meżczyznę przetransportowano do Białegostoku
W trakcie minionego weekendu policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. Pierwszy z nich miał miejsce w Białej Piskiej, drugi w Rucianem-Nidzie.
W piątek (29 maja br.) po godz. 13.00 w Białej Piskiej na ul. Moniuszki doszło do potrącenia pieszego przez tira.

Z ustaleń policjantów wynika, że pojazd ciężarowy marki Volvo z naczepą wjeżdżał do Białej Piskiej od strony Pisza. W pewnym momencie na jezdnię wtargnął starszy mężczyzna idący chodnikiem. Na chwilę obecną nie wiadomo z jakich przyczyn pieszy wszedł na drogę. Nieprzytomnego 65-letniego mieszkańca Białej Piskiej przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Białymstoku. 35-letni kierowca tira był trzeźwy.

Do drugiego wypadku doszło w niedzielne popołudnie (31 maja br.) na trasie Pisz – Ruciane – Nida, gdzie pojazd marki Kia Ceed wjechał do rowu. O zdarzeniu powiadomił policję przejeżdżający świadek, który widząc auto w rowie zatrzymał się i wyciągnął z samochodu kobietę siedzącą na miejscu kierowcy. Kierująca jechała sama. Była trzeźwa.

Z relacji 22-letniej mieszkanki Łomży, kierującej pojazdem marki Kia Ceed wynikało, że jechała od strony Rucianego- Nidy w kierunku Pisza. W pewnym momencie drogę zajechał jej samochód jadący z przeciwka. Zmuszona była odbić w prawo. Zjechała na pobocze i straciła panowanie nad swoim pojazdem. Ostatecznie zjechała do przydrożnego rowu, gdzie auto kilkukrotnie dachowało odbijając się o drzewa. Kobietę w ciężkim stanie zabrano do szpitala.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności obu zdarzeń drogowych.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt