Data dodania: 28.05.2020  |  wyświetlenia: 2013
Jeglin - ograniczenie prędkości do 40 km/h. Kierowcy zbyt często łamią przepisy
Kierujący volkswagenem, jadąc przez miejscowość Jeglin, przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Stracił prawo jazdy.
Od początku tego roku na terenie powiatu piskiego policjanci drogówki zatrzymali 55 kierowców, którzy stracili prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.
Jednym z takich kierowców jest 33-letni mieszkaniec piskiej gminy kierujący pojazdem marki Volkswagen. Został zatrzymany do kontroli drogowej w środę (27 maja br.) po godz. 11.00 w miejscowości Jeglin. Jadąc od strony Pisza miał na liczniku 92 km/h przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 40 km/h.
Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Ukarali też mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Policjanci przypominają - zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej ilość miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu bądź wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji.
Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli pomimo tego kierowca będzie prowadził auto bez uprawnień i zostanie kolejny raz zatrzymany, okres ten przedłuży się do 6 miesięcy. Następna „wpadka” zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt