Data dodania: 19.05.2020  |  wyświetlenia: 2490
Kara za znęcanie - do 5 lat pozbawienia wolności
36-latek trafił do aresztu za stosowanie przemocy
Decyzją sędziego 36-letni mieszkaniec gminy Orzysz został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzany jest o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej nad konkubiną.
W niedzielę (17 maja br.) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Orzyszu zatrzymali w policyjnym areszcie 36-letniego mieszkańca gminy, który kolejny już raz wszczął awanturę domową.

Tym razem mieszkająca z nim konkubina złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przez partnera przestępstwa znęcania się nad nią. Śledczy od razu przystąpili do zbierania materiału dowodowego.
Prowadząc czynności procesowe policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Orzysz od stycznia 2016 roku wszczynał awantury domowe będąc pod działaniem alkoholu. Wyzywał wówczas swoją partnerkę, poniżał, krytykował i wyganiał ją z domu. Do tego szarpał za włosy, ręce i ubranie. Wielokrotnie popychał i uderzał kobietę pięściami po twarzy i głowie oraz kopał po piszczelach. Zdarzały się też sytuacje, gdzie groził konkubinie pozbawieniem życia. Na tej podstawie 36-latek usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad partnerką.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 36-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania go na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo znęcania się nad najbliższymi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt