Data dodania: 03.04.2020  |  wyświetlenia: 3852
Spotykał się z kolegami podczas kwarantanny. Odpowie przed sądem
Kolejny przypadek naruszenia zasad kwarantanny w powiecie piskim
Policjanci apelują do wszystkich osób objętych kwarantanną, aby pod żadnym pozorem nie wychodziły z domu i przestrzegały jej warunków. W przypadku złamania jej zasad grożą poważne konsekwencje. Jest to kara w wysokości nawet 30 000 zł, ale jest to przede wszystkim ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia innych mieszkańców. Niestety nie wszyscy podchodzą do tego odpowiedzialnie.

Policjanci na terenie powiatu piskiego każdego dnia sprawdzają osoby objęte kwarantanną. W działaniach tych funkcjonariuszy wspierają żołnierze ŻW oraz WOT. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi patrole będą się skupiać na tych adresach, gdzie pojawiał się jakiś problem z przestrzeganiem kwarantanny oraz tam, gdzie ona dopiero się zaczyna. Możliwe jest też, że sprawdzenie danej osoby odbędzie się kilka razy w ciągu dnia. Wszystko po to, by zminimalizować zagrożenie koronawirusem dla innych mieszkańców. Niestety nie wszyscy zachowują się odpowiedzialnie.

W czwartek (2 kwietnia br.) na terenie powiatu piskiego miał miejsce kolejny przypadek złamania zasad kwarantanny. Interwencję zgłosili zaniepokojeni mieszkańcy jednej z miejscowości na terenie gminy Orzysz. Wiedzieli, że ich sąsiad objęty jest kwarantanną domową i systematycznie sprawdzany jest przez policję. Pomimo tego wychodzi z domu m.in. w okolice miejscowego sklepu, gdzie spotyka się z kolegami.
Funkcjonariusze, którzy zostali wezwani na interwencję potwierdzili to zgłoszenie. Oznacza to, że 50-letni mieszkaniec orzyskiej gminy za złamanie warunków kwarantanny będzie odpowiadał przed sądem. Dodatkowo o sytuacji powiadomione zostaną służby sanitarne, które mogą nałożyć na mężczyznę karę w wysokości od 5 000 zł do 30 000 złotych.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt