Data dodania: 02.03.2020  |  wyświetlenia: 1417
29-latek próbował uniknąć kontroli. Posiadał zakaz prowadzenia pojazdów
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu
Dzielnicowy z piskiej komendy w niedzielne południe (1 marca br.) pełnił służbę, radiowozem oznakowanym. W okolicach miejscowości Karwik zauważył pojazd marki Nissan Primera. Kierujący tym autem na widok radiowozu gwałtownie skręcił w lewo i z dużą prędkością wjechał w leśną drogę. Wiele wskazywało na to, że chciał uniknąć kontroli drogowej.
Dzielnicowy natychmiast pojechał za nim. Kierujący nissanem nie odjechał zbyt daleko, bo jego samochód ugrzązł na podmokłym terenie. Pojazdem tym kierował, dobrze znany dzielnicowemu, 29-letni mieszkaniec piskiej gminy.- informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.
Mężczyzna od razu przyznał się policjantowi, że próbował uciekać, bo posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go prawdopodobnie jeszcze przez rok. Dzielnicowy sprawdził dane kierującego w policyjnych bazach danych. Ustalił, że 29-latek rzeczywiście złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sąd orzekł mu ten zakaz w lutym 2018 roku i obowiązuje go przez cztery lata, czyli do końca stycznia 2022 roku.

W tej sytuacji kierujący auto przekazał bratu. Sam natomiast będzie odpowiadał za złamanie zakazu orzeczonego przez sąd. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt