Data dodania: 24.02.2020  |  wyświetlenia: 1181
Interwencja obywatelska
72-letni mieszkaniec Pisza kierował autem mając 2 promile alkoholu
Nad bezpieczeństwem na drogach czuwają policjanci oraz, coraz częściej obywatele, którzy reagują mając podejrzenia, że jadący przed nimi kierowca jest pijany.
Postawą godną pochwały wykazał się mieszkaniec Białej Piskiej, który w piątek (21 lutego br.) przed godz. 15.00 na ul. Wojska Polskiego w Piszu zatrzymał pijanego kierowcę toyoty, a następnie powiadomił policję.
Kiedy policyjny patrol dojeżdżał na miejsce zgłaszający poinformował, że nietrzeźwy kierowca zaczyna oddalać się pieszo w kierunku torów - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu - Funkcjonariusze we wskazanym rejonie zauważyli opisanego mężczyznę. Był to 72-letni mieszkaniec Pisza, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w w organizmie.
W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali kierującemu toyotą prawo jazdy, a pojazd przekazali wskazanej osobie. 72-letni mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt