Data dodania: 04.02.2020  |  wyświetlenia: 1971
Zatrzymanie obywatelskie w Jeżach
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu
Obywatelską postawą wykazał się mieszkaniec Pisza, który zatrzymał nietrzeźwego kierowcę jadącego na trasie Pisz-Kolno.
W poniedziałek (3 lutego br.) przed godz. 17.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od obywatela, że w miejscowości Jeże zatrzymał pijanego kierowcę audi.
Patrol policji pojechał we wskazane miejsce. Zastał tam mieszkańca Pisza, który zgłosił interwencję oraz zatrzymanego nietrzeźwego kierowcę pojazdu marki Audi - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu - Funkcjonariusze ustalili, że samochodem tym kierował 60-letni mieszkaniec gminy Pisz. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna twierdził, że jedzie w odwiedziny do córki.
W rozmowie ze zgłaszającym policjanci ustalili, że jechał on z Pisza w stronę Kolna za pojazdem marki Audi. W pewnym momencie chciał wyprzedzić ten samochód, ale nagle zjechał on na lewy pas. Zgłaszający chcąc uniknąć zderzenia zmuszony był zjechać w lewo. Kiedy udało mu się wyprzedzić ten samochód mieszkaniec Pisza zauważył w lusterku, że audi jedzie całą szerokością drogi. Mając podejrzenia, że kierowca ten jest pijany zatrzymał pojazd uniemożliwiając kierującemu dalszą jazdę. Po otwarciu drzwi audi nie było już żadnych wątpliwości, że mężczyzna siedzący za kierownicą tego auta jest pijany. W tej sytuacji wezwał na miejsce policję.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt