Data dodania: 14.01.2020  |  wyświetlenia: 4740
13 stycznia - trzy zdarzenia drogowe w powiecie piskim
Groźny wypadek na trasie Pisz-Turośl. Wśród rannych dziecko
W poniedziałek, 13 stycznia doszło do trzech zdarzeń drogowych na drogach powiatu piskiego. Najgroźniejsze to zderzenie trzech osobówek na trasie Pisz-Turośl, w którym dwie osoby zostały poszkodowane, w tym dziecko.
W poniedziałek, 13 stycznia po godz. 15.00 na trasie Pisz- Turośl zderzyły się trzy auta osobowe.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki Renault jechała od Pisza w stronę miejscowości Turośl  - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu - Na prostym odcinku drogi podjęła manewr wyprzedzania jadącego przed nią samochodu marki Daimler Chrysler. Kobieta najwyraźniej nie zachowała należytej ostrożności i zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Mazda.

Pojazd marki Mazda uczestniczący w wypadku

Kierująca renault wskutek uderzenia straciła panowanie nad pojazdem. Auto zjechało do przydrożnego rowu, gdzie dachowało.


Za kierownicą Renault siedziała 33-letnia mieszkanka gminy Pisz. Kobieta była trzeźwa. Jechała z dwójką dzieci. Wskutek zdarzenia kierująca oraz jej 3-letni syn doznali obrażeń i przewiezieni zostali do szpitala. Policjanci będą wyjaśniali przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Również wczoraj, 13 stycznia po godz. 13.00 na ul. Kwiatowej w Piszu zderzyły się dwa pojazdy. Okazało się, że kierująca samochodem marki Ford nie zachowała bezpiecznego odstępu i najechała na tył poprzedzającego ją pojazdu marki Renault. Kierującą fordem zabrano do szpitala. Jak się później okazało kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierująca fordem ukarana został mandatem karnym.

Przed godz. 17.00 na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Klusy, gm. Orzysz również doszło do kolizji drogowej. Tym razem kierujący autobusem marki Man uderzył w łosia, który nagle wbiegł na jezdnię. Na szczęście ani kierowca, ani też pasażerowie nie ucierpieli w tym zdarzeniu.
Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt