Data dodania: 10.01.2020  |  wyświetlenia: 2117
Zatrzymano 20-letnich włamywaczy
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Piscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców gminy w wieku 21 i 22 lat podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do domku letniskowego
W minionym miesiąca nieznany sprawca włamał się do domku letniskowego na terenie piskiej gminy. Wszedł do środka wyłamując drewniane okiennice, a następnie wybijając szybę w oknie. Z domku zginął telewizor z pilotem, konsola do gier wraz z kilkoma grami oraz ładowarki do telefonu. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę około 1600 złotych.

Krótko po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu śledczy zatrzymali dwóch mieszkańców piskiej gminy w wieku 21 i 22 lat podejrzanych o dokonanie tego włamania. Obaj trafili do policyjnego aresztu. W międzyczasie funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów, które znaleźli w mieszkaniu jednego ze sprawców.

Po zebraniu całego materiału dowodowego kryminalni przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem zatrzymanym mężczyznom. Starszy z nich podejrzany jest jeszcze o jeden czyn, a mianowicie oszustwo. Doprowadził bowiem właściciela lombardu do niekorzystnego rozporządzenia mieniam w kwocie 250 złotych. 22-latek zastawił telewizor z pilotem wprowadzając właściciela w błąd co do jego własności.
Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt