Data dodania: 10.12.2019  |  wyświetlenia: 2055
Stracił prawo jazdy, bo jechał zbyt szybko ulicami Pisza
Zatrzymanie prawa jazdy, mandat i punkty karne - to konsekwencje przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez kierującego samochodem marki Volkswagen.
W sobotę, 7 grudnia po godz. 15.00 patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Samochód ten jechał ulicami Pisza z prędkością ponad 100 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.
W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą osobówki siedział 25-letni mieszkaniec województwa podlaskiego - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za powyższe wykroczenie, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kierowca został też ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.
Od początku tego roku, na drogach powiatu piskiego, już 40 kierowców straciło prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Od maja 2015 roku obowiązują przepisy w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym, zgodnie z którymi „policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym”.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt