Data dodania: 31.10.2019  |  wyświetlenia: 1854
Pijany kierowca zaryglował się w aucie. Policjanci wyciagnęli go siłą
Policjanci piskiej drogówki zatrzymali 44-letniego mieszkańca piskiej gminy podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Funkcjonariusze zmuszeni byli wybić szybę w passacie, aby wyciągnąć kierowcę na zewnątrz i uniemożliwić mu dalszą jazdę.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek (28 października br.) przed godz. 18.00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Pisz. Obywatel zgłosił bowiem oficerowi dyżurnemu piskiej komendy, że po miejscowości bardzo niebezpiecznie jeździ passat, którego kierowca jest prawdopodobnie pijany.
Na miejscu patrol zauważył opisany pojazd marki VW Passat. Policjanci włączyli sygnały świetle i dźwiękowe w radiowozie nakazujące zatrzymanie samochodu. - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Kierowca widząc policję wyraźnie przyspieszył próbując uciekać. W pewnym momencie funkcjonariusze wyprzedzili ten samochód zajeżdżając mu drogę. Kierowca na widok policjantów zaryglował się w samochodzie i odmawiał wykonania wszelkich poleceń. Próbował nawet ruszyć autem.
Chcąc uniemożliwić kierującemu dalszą jazdę policjanci zdecydowali o wybiciu szyby w passacie. Użyli do tego pałki służbowej. W ten sposób otworzyli drzwi od środka i wyciągnęli z samochodu nietrzeźwego kierowcę. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec piskiej gminy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w w organizmie. W trakcie wykonywania dalszych czynności w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że kierujący passatem nigdy w życiu nie posiadał prawa jazdy.
Za popełnione przestępstwa 44-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt