Data dodania: 24.10.2019  |  wyświetlenia: 1583
Wakacyjny złodziej zatrzymany
Na przełomie lipca i sierpnia 24-latek okradał altany ogrodowe, domy i piwnice na terenie Pisza. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty.
Piscy kryminalni wyjaśnili sprawy włamań i kradzieży do altan ogrodowych, piwnicy i domu, do których doszło w okresie wakacyjnym na terenie Pisza. Ustalili i zatrzymali 24-latka podejrzanego o dokonanie tych czynów. Sprawca ukradł m.in.elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, pasek ze skóry krokodyla i pieniądze. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę blisko 4000 złotych.
Materiał dowodowy zebrany na miejscu tych zdarzeń dał podstawy do szybkiego ustalenia, a następnie zatrzymania sprawcy tych przestępstw - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Okazał się nim 24-letni mieszkaniec piskiej gminy. Mężczyzna ten jest dobrze znany policjantom z wcześniejszych włamań, kradzieży i oszustw.
Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie cztery zarzuty. Dwa z nich dotyczyły kradzieży z włamaniem do altanek ogrodowych, skąd skradzione zostały głównie elektronarzędzia. Trzeci i czwarty zarzut dotyczył kradzieży.
Zatrzymany mężczyzna przyznał się do wszystkich przedstawionych mu zarzutów. Z uwagi na to, że przestępstw tych dopuścił się w okresie tzw. recydywy grozi mu teraz kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt