Data dodania: 21.10.2019  |  wyświetlenia: 2126
Wandal z Orzysza ponownie w akcji
Zniszczył sprzęty na promenadzie w Orzyszu i podpalił dwa kontenery na śmieci. To kolejne wandalskie wyczyny 57-latka z Orzysza.
Policjanci z Orzysza w lipcu br. zatrzymali mieszkańca miasta podejrzanego o podpalenie dwóch kontenerów na śmieci. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty zniszczenia mienia. Kilka dni temu ten sam 57-latek został po raz kolejny zatrzymany przez orzyskich policjantów. Podejrzany był bowiem o dokonanie kolejnych zniszczeń na terenie miasta.
Jak ustalili kryminalni sprawca w lipcu tego roku, działając pod osłoną nocy, umyślnie zniszczył stolik na terenie promenady w Orzyszu - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Gmina Orzysz, która jest właścicielem tego sprzętu, wyceniła wartość stolika na kwotę blisko 4000 złotych. Zatrzymany mężczyzna dokonał też umyślnego zniszczenia parkowej ławki wartości blisko 1300 złotych działając tym samym na szkodę Gminy Orzysz.
Wyjaśniając okoliczności tych zdarzeń policjanci z Orzysza ustalili, że 57-latek w czerwcu br. dokonał też zniszczenia dwóch kolejnych kontenerów na śmieci podpalając je. Łączna wartość zniszczeń oszacowana została przez właścicieli na kwotę około 2000 złotych.


Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu 57-latkowi cztery zarzuty dotyczące zniszczenia mienia o łącznej wartości ponad 7300 złotych. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia. Powiedział policjantom, że dopuścił się tych czynów, bo był kompletnie pijany. Z uwagi na to, że mieszkaniec Orzysza popełnił te przestępstwa w okresie tzw. recydywy grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze nawet 7 lat i 6 miesięcy.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt