Data dodania: 21.10.2019  |  wyświetlenia: 1357
14-latka ukradła matce złotą biżuterię
Policjanci ustalili sprawcę kradzieży złotej biżuterii, która zginęła z mieszkania w Piszu. Ktoś ukradł dwa złote łańcuszki ze szkatułki schowanej w szafie. Wartość skradzionej biżuterii właścicielka wyceniła na kwotę 1000 złotych. Sprawczynią okazała się 14-letnia córka pokrzywdzonej. Sprawa kradzieży trafi teraz do sądu rodzinnego i nieletnich.
Kilka dni temu piscy kryminalni otrzymali zgłoszenie o kradzieży złotej biżuterii. Mieszkanka Pisza poinformowała funkcjonariuszy, że zginęły jej dwa złote łańcuszki, które miała schowane w szkatułce w szafie. Kiedy w trakcie sprzątania zajrzała tam zobaczyła, że w pudełeczku zostały tylko złote kolczyki, ale zginęły złote łańcuszki. Nikogo nie podejrzewała o dokonanie tej kradzieży. Dodała, że nie zauważyła, aby w ostatnim czasie ktokolwiek włamał się do jej mieszkania, w którym mieszka tylko z 14-letnią córką.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy odzyskali część skradzionej biżuterii. Odnaleźli ją w miejscowym lombardzie. W dalszej kolejności policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży jest 14-letnia córka pokrzywdzonej, która początkowo wszystkiemu zaprzeczała - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu.
Według ustaleń funkcjonariuszy nastolatka ukradła matce dwa złote łańcuszki, a następnie poprosiła swojego 21-letniego kolegę, aby je sprzedał w lombardzie. Ona sama nie mogła tego zrobić, bo jest niepełnoletnia. Znajomy pomógł jej w sprzedaży tej złotej biżuterii.

W rozmowie z policjantami nastolatka przyznała się do kradzieży obu złotych łańcuszków o łącznej wartości 1000 złotych na szkodę matki. W tej sytuacji pokrzywdzona złożyła wniosek o ściganie osoby jej najbliższej. Oznacza to, że sprawą 14-latki zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt