Data dodania: 09.10.2019  |  wyświetlenia: 1720
Obywatelska interwencja: Piszanin zatrzymał pijanego kierowcę
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Na trasie Pisz - Ruciane-Nida, dzięki reakcji i wspólnemu działaniu odpowiedzialnego mieszkańca Pisza i kryminalnych z KWP w Olsztynie, zatrzymany został pijany kierowca ciężarówki.
Postawą godną pochwały i naśladowania wykazał się 40-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna we wtorek, 8 października przed godz. 10:00 jechał swoim samochodem w kierunku Rucianego -  Nidy. Przed nim jechał pojazd ciężarowy marki Mercedes z naczepą. Sposób jazdy tego samochodu sugerował, że kierowca najwyraźniej jest pijany, bo nie panował nad autem. 40-latek powiadomił oficera dyżurnego piskiej komendy o ciężarówce, która jedzie przed nim slalomem w kierunku Rucianego – Nidy, ale na tym nie poprzestał.
Mieszkaniec Pisza postanowił wyprzedzić tira, po czym zwalniając zmusił kierowcę mercedesa do zatrzymania się - komentuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Samochód ciężarowy udało się zatrzymać na wysokości miejscowości Szeroki Bór. 40-letni piszanin zbliżył się do kierowcy ciężarówki i próbował odebrać mu kluczyki. Wcześniej wyraźnie poczuł od niego alkohol. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. Sytuację zauważyli policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie, którzy w tym czasie tą trasą jechali w kierunku Pisza. Funkcjonariusze zatrzymali się i pomogli obywatelowi w obezwładnieniu kierowcy tira i zabraniu mu kluczyków, uniemożliwiając mu tym samym kontynuowanie jazdy.
Dalsze czynności z udziałem nietrzeźwego kierującego wykonywali policjanci piskiej drogówki, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia. Ustalili, że pojazdem ciężarowym marki Mercedes kierował 61-latek. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca powiedział policjantom, że alkohol pił podczas jazdy, bo bolała go głowa. Funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu nieodpowiedzialnego kierowcy w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu 61-latek usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt