Data dodania: 04.10.2019  |  wyświetlenia: 1142
Jechał przez Uktę 106 km/h
Zatrzymane prawo jazdy, mandat i punkty karne - to konsekwencje przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez kierującego samochodem marki VW.
W czwartek (3 października br.) około godz. 17.00 patrol piskiej drogówki w miejscowości Ukta zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki VW. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Pomiar dokonany przez policjantów wykazał 106 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.
W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą osobówki siedział 37-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za powyższe wykroczenie, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kierowca został też ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.
Policjanci przypominają - od maja 2015 roku obowiązują przepisy w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym, zgodnie z którymi „policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym” (art. 135 ust.1a).

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt