Data dodania: 02.10.2019  |  wyświetlenia: 2662
84-latka popchnięta i okradziona przez nastolatków
Trzech nastolatków wyrwało torebkę 84-letniej mieszkance Pisza.
W niedzielne południe, 29 września w Piszu nieletni mieszkańcy miasta i okolic w wieku od 16 do 17 lat wyrwali starszej kobiecie torebkę, w której znajdował się dowód osobisty i 20 złotych.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, piscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Z uzyskanych informacji wynikało, że było ich trzech.
Zalewie kilka minut później piscy kryminalni, na jednej z ulic, zauważyli trzech młodych mężczyzn wyglądem przypominających osoby, które chwilę wcześniej wyrwały starszej kobiecie torebkę. Funkcjonariusze zatrzymali ich - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Wśród nich był 17-letni mieszkaniec piskiej gminy i dwóch 16-latków z Pisza. Chłopaki od razu przyznali się, że to oni popchnęli starszą kobietę i zabrali jej torebkę, po czym uciekli.
W tym samym czasie inni funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia zbierając materiał dowody w tej sprawie. Na podstawie zeznań świadków ustalili, że trzej młodzi mężczyźni popchnęli starszą kobietę, która stała na chodniku i rozmawiała ze znajomą. Zabrali jej torebkę i uciekli. Kobieta przewróciła się. Pokrzywdzona to 84-letnia mieszkanka Pisza. Jak ustalili śledczy w torebce, którą jej skradziono, miała jedynie dowód osobisty i 20 złotych.


Policjanci odnaleźli porzuconą przez sprawców torebkę, dowód osobisty oraz portfel. Przy jednym z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli skradzione 20 złotych. Po wykonaniu czynności przez śledczych dwaj 16-latkowie zostali przekazani pod opiekę rodzicom. W dalszej kolejności zajmie się nimi sąd rodzinny i nieletnich. 17-latek podejrzany o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu 84-letniej mieszkanki Pisza został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt