Data dodania: 03.09.2019  |  wyświetlenia: 3007
Policyjny pościg jak w filmach akcji
Jeglin-Pisz: 51-latek uciekał przed policjantami
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu
Trzy policyjne radiowozy brały udział w pościgu za kierującym samochodem marki Mazda. 51-letni kierowca nie zatrzymał się bowiem do kontroli drogowej, a uciekając zamierzał potrącić swoim autem funkcjonariusza próbującego go zatrzymać.
Oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w kierunku Pisza jedzie pojazd marki Mazda, którego kierujący jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast podjęci czynności mające na celu zatrzymanie opisanego samochodu.

Pojazd marki Mazda zauważyli na trasie Jeglin – Maldanin. Jadąc oznakowanym radiowozem policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydając tym samym polecenie zatrzymania auta. Kierowca widząc policyjny samochód nie zatrzymał się, ale wyraźnie przyspieszył i zaczął się oddalać. Uciekając uderzył bokiem swojego auta w radiowóz chcąc go zepchnąć z drogi.
W zatrzymaniu mazdy brały udział trzy oznakowane radiowozy. Ostatecznie samochód ten zatrzymany został przez policjantów na ul. Orzyskiej w Piszu - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - To właśnie tam kierujący mazdą usiłował potrącić policjanta próbującego go zatrzymać. Jadąc w kierunku funkcjonariusza kierowca zamierzał najechać na niego przodem swojego auta zmuszając policjanta do gwałtownego odskoczenia w bok w celu usunięcia się z jego drogi.
Pojazdem marki Mazda jechało dwóch mężczyzn. Za kierownicą siedział 51-letni mieszkaniec Pisza. Pasażerem był jego 57-letni kolega mieszkający na terenie piskiej gminy. Obaj znajdowali się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Kierującemu pobrana została krew do dalszych badań.
Pasażer został przewieziony do komendy w celu sprawdzenia stanu trzeźwości.
Podczas badania 57-latek źle się poczuł i stracił przytomność. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do jego reanimacji, a następnie wezwali pogotowie ratunkowe - kontynuuje Oficer Prasowy - Mężczyzna zabrany został do szpitala w Ełku. Jak się okazało doznał zawału serca. Zdaniem lekarzy przeżył tylko dzięki szybkiej i skutecznej pomocy udzielonej mu przez policjantów.
Kierujący mazdą zatrzymany został w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzenia.


Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył czynnej napaści na funkcjonariusza. Drugi zarzut odnosił się do niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Decyzją sądu 51-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt