Data dodania: 12.08.2019  |  wyświetlenia: 2119
W porę powiadomił o niebezpiecznym zachowaniu nastolatków
Grupa nastolatków wypoczywająca na niestrzeżonym kąpielisku na terenie piskiej gminy spożywała alkohol, a następnie skakała do wody. O niebezpiecznych zachowaniach nastolatków policję powiadomił turysta.
Mężczyzna poinformował, że młode osoby spożywają alkohol, skaczą do wody i brawurowo jeżdżą motocyklem, co może skończyć się tragicznie.
Patrol policji natychmiast pojechał to sprawdzić - informuje kom. Anna Szypczyńska , Oficer Prasowy KPP w Piszu - Na miejscu funkcjonariusze zastali grupkę młodych ludzi w wieku od 14 do 17 lat. Byli to mieszkańcy gminy Pisz, którzy powiedzieli, że przyjechali nad jezioro popływać. W trakcie rozmowy policjanci czuli od niektórych nastolatków alkohol. Sprawdzili ich stan trzeźwości. Okazało się, że 16-letnia dziewczyna i dwóch chłopaków w wieku 14 i i 17 lat są pod działaniem alkoholu.
W trakcie wykonywania dalszych czynności na niestrzeżonej plaży funkcjonariusze ustalili, że jeden z 17-latków przyjechał nad jezioro motorowerem. Był on trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem. Jest to wykroczenie, za które ukarany został mandatem karnym. Na miejsce przyjechał ojciec 17-latka, który jest właścicielem jednośladu. On także ukarany został przez policjantów mandatem karnym za udostępnienie motoroweru osobie nieposiadającej uprawnień. Funkcjonariusze przekazali nastolatków pod opiekę rodziców informując ich o zaistniałej sytuacji. Sprawą nietrzeźwych osób zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt