Data dodania: 23.07.2019  |  wyświetlenia: 1536
38-latek z Pisza zatrzymany za posiadanie narkotyków
Piscy kryminalni, wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Rucianem- Nidzie, zatrzymali do kontroli drogowej w Piszu pojazd marki Audi. Za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec miasta. Jechał wraz z pasażerem. Jak się okazało kierowca był pod wpływem narkotyków.
Przeprowadzono badanie testerem, które wykazało obecność w organizmie 38-latka amfetaminy. Pobrano także krew do dalszych badań. Jeśli analiza krwi potwierdzi wstępny wynik, to mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci przeszukali samochód, którym jechał mężczyzna. W kole pojazdu znaleźli woreczek, w którym było siedem zawiniątek z folii aluminiowej. W środku każdego z nich był biały proszek. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina. Kryminalni zdecydowali o zatrzymaniu obu mężczyzn w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia całej sprawy.

W dalszej kolejności policjanci przeszukali mieszkanie 38-latka. Tam w metalowym pudełku znaleźli kolejną porcję białego proszku. Łącznie policjanci zabezpieczyli około 24 gramy amfetaminy.


Jeśli dalsze badania laboratoryjne potwierdzą, że zabezpieczony przez kryminalnych biały proszek to amfetamina, mieszkaniec Pisza będzie też odpowiadał za posiadanie środków odurzających. Grozi za to kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt