Data dodania: 22.07.2019  |  wyświetlenia: 2323
Zdarzenia drogowe minionego weekendu
Nietrzeźwy kierowca sprawcą wypadku. Uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala
Wypadek spowodowany przez nietrzeźwego kierowcę skody, kobieta pod wpływem alkoholu siedząca za kierownicą BMW oraz kierujący daewoo, który miał ponad 2 promile i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. To tylko kilka przykładów nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymanych przez policjantów na drogach powiatu piskiego w miniony weekend.
W piątek,19 lipca po godz. 23.00 na trasie Wierzbiny- Bemowo Piskie doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Skoda 32-latek, z nieznanych na chwilę obecną przyczyn, uderzył w przydrożne drzewo. Kierowcę i pasażerkę z obrażeniami przewieziono do szpitala. Wcześniej jednak policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego skodą. Badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku.


W piątek po godz. 19.00 w miejscowości Drozdowo patrol drogówki chciał zatrzymać do kontroli pojazd marki Daewoo. Kierowca osobówki nie zastosował się jednak do wydawanych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Widząc policyjny radiowóz wyraźnie przyspieszył i zaczął uciekać.
Policjanci pojechali za nim i ostatecznie zatrzymali samochód do kontroli drogowej.
Okazało się, że za kierownicą siedział dobrze znany funkcjonariuszom 23-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Już wcześniej zatrzymywali mu prawo jazdy za kierowanie autem pod działaniem alkoholu. Tym razem kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Poniesie też konsekwencje za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Oba przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.
Kolejne zdarzenie drogowe, którego sprawczynią była nietrzeźwa kierująca, miało miejsce w niedzielę, 21 lipca po godz. 13.00 w miejscowości Łupki. Pojazdem marki BMW kierowała 27-letnia kobieta. Najwyraźniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na mokrej nawierzchni drogi. W efekcie na łuku drogi straciła panowanie nad autem.

Samochód zjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował. 27-latka jechała sama. Nie doznała poważniejszych obrażeń. Policjanci wyczuli od kobiety woń alkoholu. Sprawdzili jej stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt