Data dodania: 15.07.2019  |  wyświetlenia: 1143
Ponad 2 promile alkoholu we krwi miał kierujący motorowerem
W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu piskiego. Niechlubnym rekordzistą okazał się 57-latek kierujący motorowerem. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
Pierwszego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali w sobotę, 13 lipca po godz. 14.00 na miejscu wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kożuchy, gm. Biała Piska. To właśnie tam motorower marki Honda zderzył się z samochodem marki Opel Vectra. Jak się okazało 57-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, kierujący motorowerem, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Tego samego dnia po godz. 15.00 na trasie Jaśkowo – Wiartel patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli pojazd marki Opel Vectra. Za kierownicą siedział 41-letni mieszkaniec gminy Pisz. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że kierujący tym autem znajduje się pod działaniem alkoholu w wymiarze wskazującym na popełnienie przez niego wykroczenia.

Również w sobotę po godz. 18.00 w Orzyszu patrol zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Daewoo. Kierował nim 42-letni mieszkaniec tego miasta. Policjanci już w trakcie rozmowy wyczuli alkohol od tego mężczyzny. Sprawdzili zatem jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Piscy policjanci przypominają, że w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu znajduje się samoobsługowy alkomat. Może z niego skorzystać każdy, a powinien zwłaszcza ten, który ma wątpliwości, czy może już wsiąść za kierownice, by nie narazić się na odpowiedzialność karną za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Z alkomatu można korzystać bezpłatnie przez całą dobę. Znajduje się on w recepcji piskiej komendy.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt