Data dodania: 24.06.2019  |  wyświetlenia: 999
Ruciane-Nida: Nietrzeźwy sternik na Jeziorze Nidzkim
W minioną sobotę na Jeziorze Nidzkim patrol zatrzymał nietrzeźwego 39-latka, który płynął łodzią motorową.
W sobotę, 22 czerwca w godzinach popołudniowych policyjni wodniacy z Komisariatu Policji w Rucianem -Nidzie pływali po Jeziorze Nidzkim dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów korzystających z wypoczynku nad wodą.

Tego dnia po godz. 19.00 patrol zauważył łódź motorową z silnikiem zaburtowym, która nie posiadała wymaganych oznaczeń. Policjanci ustalili, że sternikiem jest 39-letni mieszkaniec Rucianego – Nidy. Sprawdzili jego stan trzeźwości. Mieli bowiem podejrzenia, że znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 39-latka wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Policyjni wodniacy przypominają, że szlak wodny jest jak droga. Jeśli pływasz łodzią motorową i jesteś pod działaniem alkoholu na poziomie od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie odpowiesz za wykroczenie. Jeśli stężenie alkoholu wynosi powyżej 0,5 promila staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Jeśli wypoczywasz pływając żaglówką bez silnika, kajakiem lub rowerem wodnym będąc pod wpływem alkoholu grozi za to kara grzywny do 500 złotych.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt