Data dodania: 17.06.2019  |  wyświetlenia: 5265
Wspólna akcja piskich i olsztyńskich kryminalnych
Przejeżdżał przez Pisz z czterema kilogramami marihuany
Policjanci zatrzymali 29-latka, który przewoził audi 4 kg marihuany ukrytej w drzwiach pojazdu
Wspólna akcja piskich i olsztyńskich kryminalnych zaowocowała zatrzymaniem 29-latka podejrzanego o uczestniczenie w obrocie znaczną ilością narkotyków. W drzwiach jego pojazdu marki Audi A3 policjanci znaleźli osiem foliowych paczek zawierających łącznie 4 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 160 000 złotych. 29-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Piszu oraz KWP w Olsztynie przeprowadzili wspólną akcję pod kątem zwalczania przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze ustalili, że przez Pisz ma jechać pojazd marki Audi A3, który ma przewozić znaczne ilości narkotyków.

Policjanci zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej wczesnym rankiem w Piszu. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec Łodzi. Jego pojazd został zabezpieczony celem wykonania przeszukania auta. W czynnościach tych uczestniczył także przewodnik z psem służbowym do wykrywania narkotyków z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim.Ostatecznie w pojeździe policjanci znaleźli osiem foliowych opakowań, które były bardzo dokładnie ukryte. Schowane one były m.in. w drzwiach pojazdu. Po sprawdzeniu okazało się, że jest w nich marihuana o łącznej wadze 4 kg. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to kwota około 160 000 złotych licząc w porcjach dilerskich. Dodatkowo w łódzkim mieszkaniu 29-latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli jeszcze 7,5 grama konopi indyjskich.

Kierowca audi został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu 29-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Mężczyźnie grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Sprawa ma bowiem charakter rozwojowy.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt