Data dodania: 13.06.2019  |  wyświetlenia: 1877
5-miesięczne dziecko pod opieką pijanej matki
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
33-letnia kobieta miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Chłopczyk przekazany został pod opiekę ojcu.
We wtorek, 11 czerwca piscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta dwie kobiety spożywają alkohol opiekując się małoletnimi dziećmi.
Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali jedną kobietę w wieku 33 lat - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - W pokoju panował ogólny nieporządek i bardzo czuć było dymem z papierosów.Na podłodze leżały dwie butelki po piwie. Na środku pokoju stał wózek dziecięcy, w którym spał 5-miesięczny syn tej kobiety.
W rozmowie z 33-latką policjanci ustali, że w mieszkaniu jest sama z dzieckiem. Kobieta zaprzeczyła, aby spożywała alkohol z koleżanką. Przyznała jednak, że sama niedawno wypiła piwo. Dodała, że minionej nocy wypiła ich około 8 butelek. Funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, że 33-latka jest pijana, bo wyraźnie czuć było od niej alkohol. Potwierdziło to badanie jej stanu trzeźwości, które wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W tej sytuacji dziecko przekazane zostało pod opiekę ojcu. O niewłaściwym sprawowaniu opieki nad małoletnim synem poinformowany zostanie sąd rodzinny i nieletnich.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt