Data dodania: 06.06.2019  |  wyświetlenia: 1439
Wyciął 14 drzew na działce sąsiada
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Policjanci wyjaśnili sprawę wycięcia 14 drzew na działce leżącej na terenie piskiej gminy, a będącej własnością mieszkańca Warszawy. Zniszczenia mienia dokonał 40-latek z gminy Pisz.
Do niecodziennego zdarzenia doszło na przełomie roku na terenie piskiej gminy. Na działce należącej do mieszkańca Warszawy wyciętych zostało 14 drzew gatunku brzoza i modrzew o łącznej wartości blisko 1400 złotych.
Wyjaśniając okoliczności tej sprawy kryminalni ustalili, że drzewa wyciął 40-letni mieszkaniec piskiej gminy - mówi kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Pisz - Otrzymał bowiem informację od 90-letniego sąsiada, że właściciel wyraził ustną zgodę na wycięcie tych drzew.
Jak się później okazało pokrzywdzony nie wyraził na to żadnej zgody. Powiedział, że jakiś czas temu rozmawiał z sąsiadem o wycince drzew na swojej działce, ale ostatecznej decyzji nie podjął. Zostały one zatem zniszczone wbrew jego woli.

Ostatecznie postępowanie prowadzone przez piskich śledczych zakończyło się przedstawieniem zarzutów dwóm osobom. 40-latek, który wyciął 14 drzew usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Sąsiad pokrzywdzonego oskarżony został o podżeganie do popełnienia tego przestępstwa. Na chwilę obecną nie jest znany motyw, którym kierował się 90-latek nakłaniając pracownika do ścięcia drzew na działce sąsiada. Obu mężczyznom grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt