Data dodania: 03.06.2019  |  wyświetlenia: 1195
Domowa uprawa konopii indyjskich zamknięta
24 krzaki konopii indyjskich zabezpieczyli policjanci w Rucianem-Nidzie i Orzyszu
15 krzaków konopii indyjskich znaleźli w mieszkaniu 23-letniego mieszkańca gminy Orzysz, u którego ujawnili także susz roślinny. Policjanci z Rucianego -Nidy podczas kontroli drogowej znaleźli w pojeździe 5 dorodnych krzaków marihuany. Kolejne 4 sztuki zabezpieczyli w mieszkaniu kierującego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Grozi im kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Piscy kryminalni ustalili, że 23-letni mieszkaniec gminy Orzysz może posiadać w swoim mieszkaniu konopie indyjskie. W piątek, 31 maja postanowili to sprawdzić. Jadąc tam zauważyli pojazd marki VW Lupo, którym zwykle jeździł mężczyzna podejrzany o posiadanie narkotyków. Zatrzymali auto do kontroli drogowej. Na widok policjantów kierowca wyrzucił jakieś zawiniątko w pobliskie trawy, co nie uszło uwadze kryminalnych - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - W trakcie legitymowania kierującego okazało się, że jest to właśnie ten 23-letni mieszkaniec gminy Orzysz, którym zainteresowani są śledczy. W schowku pojazdu, którym jechał, kryminalni znaleźli słoik, a w nim susz roślinny. Mężczyzna odnalazł w trawie także zawiniątko, które chwilę wcześniej wyrzucił. W nim także była marihuana.
 
Wykonując dalsze czynności śledczy, wraz z 23-latkiem, pojechali do jego miejsca zamieszkania. W pokoju na parapecie zauważyli doniczki, w których rosły konopie indyjskie. Było ich 11 sztuk. Za stodołą policjanci ujawnili kolejne 4 rośliny marihuany. Łącznie śledczy zabezpieczyli 15 sztuk roślin konopi indyjskich. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia wszelkich okoliczności tej sprawy.

Kilka minut później tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel. Ustalili bowiem, że kierujący tym autem może przewozić środki odurzające. Za kierownicą opla siedział 27-letni mieszkaniec miasta. W jego samochodzie bardzo wyraźnie czuć było marihuaną. Za fotelem kierowcy policjanci zauważyli 5 dorodnych krzaków marihuany. Kolejne 4 sztuki znaleźli i zabezpieczyli w mieszkaniu 27-latka. Mężczyzna ten także trafił do policyjnego aresztu.

Obu zatrzymanym grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt