Data dodania: 31.05.2019  |  wyświetlenia: 1987
Próba samobójcza 21-latki z gminy Orzysz
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu
21-latka z gminy Orzysz próbowała popełnić samobójstwo. Dzielnicowy z Orzysza wspólnie z pracownikami PCPR w Piszu uratowali życie młodej kobiecie.
W czwartek, 30 maja po godz. 8.00 dzielnicowy z Komisariatu Policji w Orzyszu, asp. Łukasz Kawecki asystował pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu w czynnościach związanych z doprowadzeniem nastolatka do placówki opiekuńczej. Po drodze chłopak otrzymał niepokojącą wiadomość sms od 21-letniej koleżanki mieszkającej na terenie gminy Orzysz. Dziewczyna pisała, że wzięła mnóstwo tabletek i podcięła sobie żyły. Dzielnicowy oraz pracownicy PCPR zdecydowali, że natychmiast trzeba tam jechać i sprawdzić co się dzieje.

Na miejscu z mieszkania dobiegała bardzo głośna muzyka. W jednym z pokoi policjant znalazł leżącą na łóżku młodą dziewczynę. Kobieta miała zakrwawioną rękę i widoczne ślady po cięciach. Obok leżało kilka pustych opakowań po tabletkach - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu

Z uwagi na realne zagrożenie życia kobiety dzielnicowy przystąpił do udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Wezwał też pogotowie ratunkowe. Przybyły na miejsce lekarz zdecydował o zabraniu dziewczyny do szpitala.

Dzięki szybkiej akcji udało się uratować życie młodej kobiecie.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt