Data dodania: 28.05.2019  |  wyświetlenia: 1491
Handlował ubraniami i papierosami bez akcyzy
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Policjanci z komisariatu Ruciane-Nida zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i handlowanie papierosami bez polskich znaków akcyzy.
52-latek sprzedawał na targowisku ubrania. Pod kocami na stołach miał ukryte paczki papierosów. Na jego stoisku oraz w pojeździe policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Śledczy ustalili, że mieszkaniec piskiej gminy prowadzi własną działalność gospodarczą. Na co dzień handluje ubraniami między innymi na targowisku w Rucianem- Nidzie. Jak się okazało można było u niego kupić nie tylko odzież, ale także papierosy bez polskich znaków akcyzy.
Tego dnia policjanci na jego stoisku w Rucianem – Nidzie znaleźli 344 paczki nielegalnie posiadanych papierosów - informuje mł. asp. Monika Boratyńska z KPP w Piszu - Oznacza to, że policjanci odzyskali ponad 6 800 sztuk papierosów. Tym samym mieszkaniec piskiej gminy uszczuplił Skarb Państwa o kwotę blisko 7 500 złotych, których nie odprowadził w postaci cła i podatków.
Handlowiec usłyszał zarzut. Przyznał się do jego popełnienia. Zgodnie z kodeksem karno – skarbowym za tego typu czyn grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt