Data dodania: 17.05.2019  |  wyświetlenia: 1321
Kierowca i pasażer pod wpływem alkoholu
Wypadek na trasie Orzysz-Ełk
Fot. OSP Orzysz, M.Dubliński
Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do kolizji drogowej na trasie Orzysz-Ełk. Mieszkaniec powiatu piskiego, jadący samochodem marki Volkswagen wypadł z pasa drogi.
16 maja, około godziny 19:00 doszło do kolizji drogowej na prostym odcinku drogi w pobliżu miejscowości Klusy. Samochód osobowy Volkswagen Sharan zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w skarpę.
Kierowca auta, to 23-letni mieszkaniec powiatu piskiego - informuje mł. asp. Monika Boratyńska z KPP w Piszu - Ze wstępnych ustaleń wynika, że w chwili kierowania autem miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Kierowca posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Jadący z nim 22-letni pasażer również był pod wpływem alkoholu.
Osoby jadące pojazdem samodzielnie opuściły auto, zostały opatrzone przez zespół ratownictwa, następnie przewieziono je do szpitali w Piszu i w Ełku - informuje st. kpt. Grzegorz Kuliś, oficer prasowy KP PSP w Piszu.
Kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lata pozbawienia wolności. W przypadku złamania sądowego zakazu kara wzrasta do lat 5.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Pisz, JRG Ełk, OSP Orzysz, WSP Orzysz, trzy radiowozy policji oraz zespoły ratownictwa medycznego z Orzysza i Ełku. Ruch na trasie został utrudniony, odbywał się wahadłowo jednym pasem.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt