Data dodania: 13.05.2019  |  wyświetlenia: 1930
Zarzuty dla 18-latka z Pisza - narkotyki, kradzież, oszustwo
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Piscy kryminalni skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mieszkańcowi Pisza. Mężczyzna ten dokonał kradzieży różnych rzeczy z działki letniskowej należącej do matki. Następnie, razem z kolegą, sprzedał kilka tych przedmiotów w lombardzie deklarując, że są one jego własnością.
W momencie zatrzymania posiadał przy sobie amfetaminę. 18-latek usłyszał zarzut kradzieży i oszustwa. Wszystko wskazuje na to, że oskarżony zostanie także o posiadanie narkotyków. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.
Śledczy z piskiej komendy pracowali nad sprawą kradzieży różnych przedmiotów z działki letniskowej na terenie Pisza - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Z pomieszczenia gospodarczego i przyczepy campingowej zginęły dwie butle gazowe turystyczne, piła spalinowa, sekator i pompa do pompowania paliwa. Właścicielka oszacowała wartość skradzionych rzeczy na kwotę blisko 900 złotych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego kryminalni ustalili, że sprawcą kradzieży jest 18-letni syn pokrzywdzonej. Kobieta złożyła stosowny wniosek o ściganie syna.
W trakcie zatrzymania 18-latka policjanci znaleźli przy nim woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Kolejny woreczek z białą substancją funkcjonariusze ujawnili w jego miejscu zamieszkania. Oba zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Ze wstępnych badań wynika, że jest to amfetamina. Jeśli dalsze badania laboratoryjne to potwierdzą 18-latek usłyszy zarzut posiadania środków odurzających.

Wykonując dalsze czynności w sprawie kradzieży na działce letniskowej policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Ustalili, że syn pokrzywdzonej wspólnie z 20-letnim kolegą, sprzedali dwie butle gazowe i piłę spalinową w lombardzie.


Tym samym obaj dopuścili się przestępstwa oszustwa. Działając bowiem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadzili właściciela lombardu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Zastawili przedmioty twierdząc, że są ich własnością. Mężczyznom grozi teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt