Data dodania: 02.05.2019  |  wyświetlenia: 5515
Pożar w zakładzie produkcji pelletu w Piszu
Groźny pożar i wybuch pyłu drzewnego doprowadził do zawalenia się części ściany budynku na terenie zakładu produkcji pelletu w Piszu.
30 kwietnia ok. godz. 11:45, wybuch pożar w przedsiębiorstwie Ekopal. Firma działa na piskim rynku od 1994 roku, zajmuje się produkcją biopaliw na bazie drewna.

W trakcie procesu produkcyjnego doszło do zapalenia się i wybuchu pyłu drzewnego, którego skutkiem było zawalenie się części ściany budynku, a następnie pożar trociny znajdującej się w ciągu produkcyjnym - informuje st. kpt. Grzegorz Kuliś KP PSP Pisz.

Działania zastępów straży pożarnej ugasiły palące się trociny oraz maszyny a także dokonały rozbiórki maszyn umożliwiającej zlokalizowanie zarzewi ognia.

Jednocześnie prowadzone były działania z podnośnika, polegające na gaszeniu palącego się podajnika kubełkowego - dodaje rzecznik straży pożarnej -   Mimo dużych zniszczeń i rozległego pożaru, nikt z pracowników zakładu nie odniósł obrażeń.

W działaniach brało udział osiem zastępów straży pożarnej (łącznie 24 ratowników), akcja gaśnicza trwała ponad 4 godziny. Na miejsce przybył Komendant Powiatowy PSP w Piszu bryg. Paweł Pieńkosz, policja oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Piszu.

fot. st. str. Karolina Obrycka, asp. Robert Szafranek KP PSP Pisz.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt