Data dodania: 24.04.2019  |  wyświetlenia: 719
Zatrzymano sprawców kradzieży rowerów. Działali na terenie kilku województw
Piscy kryminalni, współpracując z policjantami z Wysokiego Mazowieckiego, ustalili sprawców kradzieży rowerów na terenie Pisza. Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem i kradzieży dwóch jednośladów z bloku na terenie Pisza. Jak się okazało sprawcy kradli rowery na terenie kilku województw, a następnie je sprzedawali. Grozi im teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Piscy śledczy od sierpnia ubiegłego roku pracowali nad sprawą kradzieży dwóch rowerów. Jednoślad wartości 1700 złotych został skradziony z korytarza piwnicznego jednego z bloków na terenie Pisza. Właściciel postawił tam swój jednoślad zabezpieczając go zapięciem w postaci linki stalowej. Nieznany sprawca przeciął zapięcie i odjechał skradzionym rowerem.
W toku prowadzonych czynności piscy kryminalni ustalili, że w tym samym dniu z tego bloku zginął jeszcze jeden rower wartości 600 złotych - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Policjanci zbierając materiał dowodowy w tych sprawach między innymi zabezpieczyli osiedlowy monitoring. Zapis nagrania okazał się bardzo pomocny w ustaleniu i identyfikacji sprawców. Okazało się bowiem, że było ich dwóch. To mieszkańcy Zambrowa w wieku 31 i 32 lat, którzy przyjechali latem w okolice Pisza wypocząć.
Jak się później okazało panowie trudnili się kradzieżami rowerów na terenie województwa warmińsko – mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego, które następnie sprzedawali.

W ustaleniu i zatrzymaniu sprawców pomogli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Tam również dochodziło do kradzieży jednośladów. Dzięki wymianie informacji śledczych z obu jednostek policji, dwaj mieszkańcy Zambrowa usłyszeli po kilka zarzutów. Dwa z nich dotyczyły czynów popełnionych w sierpniu ubiegłego roku na terenie Pisza. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem roweru wartości 1700 złotych po uprzednim przecięciu zabezpieczenia w postaci linki stalowej oraz kradzieży roweru wartości 600 złotych. Przyznali się do popełnienia tych czynów.
Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt