Data dodania: 24.04.2019  |  wyświetlenia: 915
Traktorzysta kierował ciągnikiem pod wpływem alkoholu
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu
Kierował ciągnikiem mając blisko 2 promile, a do tego złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych
Ponad 500 kierowców poddanych badaniu stanu trzeźwości w tym dwóch kierujących pod działaniem alkoholu to efekt akcji „Alkohol i narkotyki” przeprowadzonej przez policjantów piskiej drogówki.

We wtorek, 23 kwietnia od wczesnych godzin rannych policjanci piskiej drogówki prowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Głównym celem tej akcji jest wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców jadących pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. Tego dnia policjanci sprawdzili stan trzeźwości 528 kierowców. Zatrzymali dwóch kierujących jadących na tzw. „podwójnym gazie”.

Pierwszego zatrzymali do kontroli drogowej na terenie piskiej gminy. Był to ciągnik rolniczy. Sposób jazdy traktorzysty wskazywał na to, że może być pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 43-letniego mieszkańca gminy Biała Piska wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
W trakcie sprawdzania danych osobowych 43-latka w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, że traktorzysta złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.- dodaje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu -  Zakaz ten orzeczony mu został w 2016 roku i obowiązywał do lipca tego roku. Tym samym kierujący ciągnikiem dopuścił się popełnienia dwóch przestępstw, czyli kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Tego samego dnia przed południem w miejscowości Trzonki policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat. Za kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec piskiej gminy. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.
Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt