Data dodania: 11.04.2019  |  wyświetlenia: 1760
Bójka przed sklepem. Sprawcy zatrzymani
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu
Dwóch mężczyzn dotkliwie pobiło trzeciego przed sklepem na terenie gminy Biała Piska.
Policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej interweniowali na terenie gminy. W jednej z miejscowości doszło bowiem do bójki w okolicach sklepu. Na miejscu patrol zastał dotkliwie pobitego mężczyznę, który w dłoni trzymał dwa wybite zęby. Pokrzywdzony znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Z uwagi na obrażenia, jakie posiadał, przewieziony został do szpitala.
Na podstawie relacji świadków zdarzenia policjanci ustalili, że tego mężczyznę pobiło dwóch mieszkańców gminy Biała Piska w wieku 25 i 27 lat - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Pisz. 
Funkcjonariusze natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania osób podejrzanych o dokonanie tego czynu. Policjanci zatrzymali tam obu mężczyzn, którzy znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 25-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jego starszy kolega miał ponad 2 promile. Obaj trafili do policyjnego aresztu do czasu wyjaśnienia całej sprawy.
Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut pobicia.
Jak ustalili śledczy sprawcy uderzali pokrzywdzonego rękoma po głowie, a następnie kopali po całym ciele. Pobity mężczyzna doznał obrażeń ciała między innymi w postaci wybitych zębów i otarcia naskórka na głowie. Obaj zatrzymani przyznali się do popełnienia tego czynu. W toku prowadzonego postępowania kryminalni w dalszym ciągu będą ustalali motyw działania sprawców pobicia.
Sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu 27- latka. Oznacza to, że mężczyzna ten najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Wobec 25-latka zastosowany został dozór policyjny. Mężczyzna zobowiązany został do stawiennictwa w Komisariacie Policji w Białej Piskiej 2 razy w tygodniu. Ma także orzeczony zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 10 metrów. Za udział w bójce lub pobiciu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt