Data dodania: 15.03.2019  |  wyświetlenia: 1701
Pijany 16-latek jeździł ulicami Pisza
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki VW. Jak się okazało za kierownicą siedział 16-latek, od którego funkcjonariusze wyczuli alkohol.
W czwartek, 14 marca przed godz. 20.00 policjanci piskiej drogówki, pełniąc służbę na terenie miasta, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW. Zwrócili oni uwagę na ten samochód, gdyż wydawało im się, że za kierownicą siedzi bardzo młody mężczyzna.
Jak się okazało kierowcą volkswagena był 16-letni mieszkaniec Pisza - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że nastolatek znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Chłopak próbował tłumaczyć się, że zjadł jedynie batonika. Zaprzeczał, aby spożywał jakikolwiek alkohol.
Sprawdzając dane personalne nastolatka w policyjnych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że chłopak posiada prawo jazdy uprawniającego go do jazdy motorowerem. W tej sytuacji uprawnienia te zostały mu zatrzymane.W trakcie dalszej rozmowy 16-latek powiedział policjantom, że samochód, którym kierował należy do jego rodziców. Wykorzystał fakt, że przez cały dzień nie było ich w domu i wziął auto, aby pojechać do sklepu. Twierdził, że zrobił to bez ich wiedzy i zgody.

Nastolatek przekazany został pod opiekę krewnym. Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz za jazdę bez uprawnień będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt