Data dodania: 11.03.2019  |  wyświetlenia: 991
Za kierownicą bezmyślni kierowcy
Kierująca pod działaniem narkotyków, nietrzeźwy kierowca i kompletnie pijany rowerzysta - z takimi użytkownikami dróg mieli do czynienia piscy policjanci w minionym weekendzie.
W sobotę w Białej Piskiej do kontroli drogowej zatrzymano kobietę kierującą samochodem marki VW Polo. Zachowanie kobiety było podejrzane. Zatrzymała się przed skrzyżowaniem i długo na nim stała wielokrotnie rozglądając się pomimo, że nikt w tym czasie nie jechał.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 25-letniej mieszkanki gminy Biała Piska. Kobieta była trzeźwa. Wiele wskazywało jednak na to, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Wstępne badanie testerem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. W tej sytuacji pobrana została jej krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.
Jeśli badania krwi potwierdzą, że 25-latka kierowała volkswagenem będąc pod działaniem środków odurzających grozi jej kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę po godz. 13.00 na terenie gminy Biała Piska patrol zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Mitsubishi. Kierował nim 32-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli alkohol od kierującego. Sprawdzili zatem jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie.
W dalszej kolejności policjanci zweryfikowali dane personalne 32-latka w policyjnych bazach danych. - dodaje oficer prasowy -  Ustalili, że mężczyzna ten złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sąd orzekł mu ten zakaz w październiku 2018 roku na okres 4 lat.Niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.
Tego samego dnia po godz. 16.00 patrol drogówki na ul. Rybackiej w Piszu zatrzymał do kontroli rowerzystę. Jego sposób jazdy sugerował, że znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 35-letniego mieszkańca Pisza wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Czyn ten jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt