Data dodania: 04.03.2019  |  wyświetlenia: 1192
Nierozważni kierowcy minionego weekendu
Weekendowe zdarzenia drogowe - zderzenie auta z ciągnikiem, nadmierna prędkość i jazda po zażyciu narkotyków.
Zderzenie auta osobowego z ciągnikiem rolniczym
W sobotę, 2 marca br. przed godz. 19.00 na drodze krajowej nr 63 na trasie Pisz- Jeże doszło do wypadku drogowego. Pojazd marki Ford Focus uderzył w tył przyczepy ciągniętej przez ciągnik rolniczy marki Zetor. Oba pojazdy jechały w stronę miejscowości Jeże. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi
Na miejscu policjanci ustalili, że kierującym fordem był 32-letni mieszkaniec Pisza - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Samochodem tym podróżowała jeszcze kobieta i czworo dzieci w wieku od 5 do 9 lat, które trafiły do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że jedno z dzieci ma obrażenia głowy, drugie złamaną rękę, a dwoje pozostałych zostało zwolnionych ze szpitala.
Z uwagi na to, że fordem jechało zbyt dużo osób, bo aż 6, a jedno z dzieci przewożone było bez fotelika, policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym za popełnione wykroczenia.


Ciągnikiem rolniczym marki Zetor z przyczepą kierował 20-letni mieszkaniec gminy Kolno. Pojazdem tym jechały w sumie trzy osoby. Za przewożenie osób w liczbie przekraczającej ilość miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym 20-latek ukarany został przez funkcjonariuszy mandatem karnym.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców. Obaj byli trzeźwi. Funkcjonariusze w dalszym ciągu będą prowadzili czynności procesowe mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności tego wypadku.


Nadmierna prędkość

105 km/h z taką prędkością poruszała się po ulicach miasta 39-kobieta. Przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h. Mieszkanka powiatu ostrowskiego ukarana została przez policjantów mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali uprawnienia kierującej.
Wiosenna aura i dobre warunki drogowe sprawiają, że kierowcy jeżdżą co raz szybciej. Policjanci drogówki przypominają kierującym o przepisie, który wszedł w życie w maju 2015 roku. - informuje Oficer Prasowy - Mówi on, że za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej.
Dokument ten przesyłany jest do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzymuje ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Jazda po zażyciu narkotyków
1 marca w nocy policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi, który jechał dość niebezpiecznie. Za kierownicą siedział 20 -letni mieszkaniec gminy.
Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że jest trzeźwy. W trakcie kontroli drogowej kierujący był bardzo niespokojny. Wiele wskazywało na to, że może być pod działaniem narkotyków. W rozmowie z policjantami 20-latek przyznał się, że niedawno zażył marihuanę. W tej sytuacji patrol pojechał z mężczyzną do szpitala, gdzie pobrana mu została krew do dalszych badań.
Sprawdzając dane personalne kierującego w policyjnych bazach danych okazało się, że kierujący audi nie posiada prawa jazdy, co stanowi wykroczenie. Samochód przekazany został członkom rodziny.
Jeśli badanie krwi 20-latka potwierdzi, że kierował pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających, grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt