Data dodania: 27.02.2019  |  wyświetlenia: 1413
Dwaj sprzedawcy ukarani za sprzedaż papierosów nieletnim
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Piscy dzielnicowi podczas obchodu zauważyli w parku dwie nastolatki palące papierosy. Obie miały po 17 lat. Policjanci ustalili, że dziewczyny kupiły dwie paczki papierosów w miejscowych sklepach.
Właściciel sklepu sprzedaje nieletnim papierosy - skargi o takiej treści napływały do piskich dzielnicowych. Mieszkańcy informowali, że w punkcie handlowym sprzedawane są papierosy na sztuki oraz e-papierosy. 

W minionym tygodniu, sprawdzając rejon sklepu, policjanci zauważyli w pobliskim parku dwie nastolatki palące papierosy. Po wylegitymowaniu ich okazało się, że mają po 17 lat i pochodzą z gminy Kolno i Biała Piska. W rozmowie z dziewczynami funkcjonariusze ustalili, że dwie paczki papierosów kupiły sobie same w jednym z piskich sklepów. Dokupiły jeszcze 4 sztuki papierosów w pobliskim punkcie handlowym, bo obawiały się, że nie wystarczy im do wieczora.

Dzielnicowi zabezpieczyli ujawnione wyroby tytoniowe - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu O całej sprawie powiadomili rodziców 17-latek informując ich, że palenie papierosów przez osoby nieletnie jest niezgodne z prawem, stąd sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.Następnie funkcjonariusze dotarli do  sprzedawców.
Pierwszego, który sprzedał niepełnoletnim dziewczynom dwie paczki papierosów ukarano mandatem karnym. Drugi sprzedawca za popełnione wykroczenie będzie odpowiadał przed sądem. Jest to bowiem kolejna sytuacja, kiedy to 52-letni właściciel sklepu sprzedaje małoletnim papierosy na sztuki. Rok temu policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie tego mężczyzny za sprzedaż e-papierosów chłopcom w wieku 10 i 11 lat.Za popełnione wykroczenie sprzedawca odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara grzywny do 2000 złotych.
Funkcjonariusze przypominają, że sprzedaż wyrobów tytoniowych osobom do lat 18 jest naruszeniem prawa. Prawo zakazuje także sprzedaży papierosów w opakowaniach zawierających mniej niż dwadzieścia sztuk lub luzem bez opakowania - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Za popełnione wykroczenia grozi kara grzywny.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt