Data dodania: 26.02.2019  |  wyświetlenia: 879
Kradli złom podając się za pracowników remontowych
W miniony weekend policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, w którym przewożono m.in metalowe elementy słupów trakcyjnych wraz z ceramicznymi izolatorami. Jak sie okazało ładunek pochodził z kradzieży.
Policjanci otrzymali informację, że w okolicach remontowanej trasy kolejowej Pisz- Szeroki Bór Piski kręcą się jakieś osoby, które prawdopodobnie dokonują kradzieży złomu. Patrol natychmiast pojechał to sprawdzić. Po drodze minął samochód dostawczy marki Volkswagen. Zwrócił on uwagę funkcjonariuszy, gdyż był wyraźnie przeciążony, a kierujący miał trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.


Policjanci zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej. Jechało nim czterech mężczyzn w wieku od 16 do 36 lat z powiatu olsztyńskiego. Wszyscy siedzieli w kabinie, gdzie zainstalowane były trzy siedzenia. W związku z tym kierujący popełnił wykroczenie. Dodatkowo jechał bez prawa jazdy. Jak się później okazało kierowca volkswagena podał funkcjonariuszom fałszywe dane osobowe podszywając się pod znajomego. Chciał w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za kierowanie autem bez uprawnień oraz za dokonanie kradzieży.
W trakcie kontroli drogowej policjanci sprawdzili też przewożony ładunek- komentuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu -  Na pace znajdowały się metalowe elementy w postaci zwojów drutów metalowych oraz metalowe elementy słupów trakcyjnych wraz z ceramicznymi izolatorami. Mężczyźni zgodnie twierdzili, że są pracownikami firmy, która wykonuje prace przy torowisku kolejowym i mają stosowne dokumenty zezwalające im na wywóz złomu. Chwilę później przyznali się, że nie mają takiego pozwolenia i rzeczy te zabrali nielegalnie.
W tej sytuacji wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia tej sprawy. 16-latek trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Olsztynie. Po zebraniu materiału dowodowego mieszkańcy powiatu olsztyńskiego usłyszeli zarzut kradzieży zdemontowanych poprzeczników telekomunikacyjnych oraz drutu linii napowietrznej o łącznej wadze około 3 ton i wartości 2400 złotych. Nie kwestionowali swojej winy.Za dokonanie kradzieży grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt