Data dodania: 21.02.2019  |  wyświetlenia: 807
Zdobycz na strychu
Po imprezie ograbił kolegę. Skradziony telewizor szybko odnaleziono
W nocy z wtorku, 19 lutego na środę piscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy doszło do kradzieży. Z mieszkania zginął telewizor i laptop. Zgłaszający wycenił wartość strat na kwotę ponad 2 000 złotych.
Na miejsce pojechali funkcjonariusze, aby ustalić więcej szczegółów na temat tego zdarzenia. W rozmowie ze zgłaszającym dowiedzieli się, że wspólnie ze znajomymi spożywał alkohol w mieszkaniu kolegi. W pewnym momencie jeden z nich wyszedł i nie było go przez dłuższy czas. Gdy zgłaszający wrócił do swojego domu zauważył, że nie ma telewizora i laptopa. Dodał, że drzwi do mieszkania zostawił otwarte, a klucze były w zamku.
Po zebraniu tych informacji policjanci poszli do mężczyzny, który jako pierwszy wyszedł z imprezy. Wiele wskazywało na to, że to właśnie on dokonał kradzieży - mówi kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Pomimo wielokrotnego pukania nikt nie otwierał drzwi. Funkcjonariusze dostali się do środka przez uchylone okno. W mieszkaniu był 19-latek, który twierdził, że nic nie wie na temat kradzieży telewizora. Policjanci sprawdzili wszystkie pomieszczenia. Na strychu znaleźli telewizor, który pochodził z kradzieży. Nie odnaleźli laptopa.
Nietrzeźwy 19-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. W trakcie wyjaśniania okoliczności sprawy zgłaszający przyznał się, że nikt mu nie ukradł laptopa. Kilka dni wcześniej sprzedał go w lombardzie, ale bał się o tym powiedzieć ojcu.
Zatrzymany 19-letni mieszkaniec gminy Pisz usłyszał zarzut kradzieży telewizora wartości 560 zł. Przyznał się do popełnienia tego czynu. Powiedział policjantom, że ukradł sprzęt, bo zamierzał go sprzedać w lombardzie. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt