Data dodania: 11.02.2019  |  wyświetlenia: 1273
Miał prawo jazdy zaledwie od roku
Pijany kierowca uderzył w latarnię
Dwa lata pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat to kara, która grozi 19-latkowi z Białej Piskiej. W miniony weekend mężczyzna kierował auto pod wpływem alkoholu i uderzył w uliczną latarnię.
Do zdarzenie doszło przy ulicy Sikorskiego w Białej Piskiej. Samochód marki Seat uderzył w przydrożną latarnię. Kierującym okazał się 19-latek pod wyraźnym działaniem alkoholu. Nastolatek posiadał prawo jazdy od roku.
Mężczyzna ten kategorycznie zaprzeczał, aby to on kierował tym samochodem, choć wiele na to wskazywało.- informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ustalili też, że samochód, którym kierował należy do jego ojca. Jak się okazało syn wziął kluczyki bez jego wiedzy i zgody.
Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu 19-latka w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Zebrany materiał dowodowy dał podstawy, by przedstawić zatrzymanemu mężczyźnie zarzut. Dotyczył on kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 19-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu.


Policjanci przypominają o konsekwencjach kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości
Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca samochodem w stanie nietrzeźwości musi liczyć się z dotkliwymi dolegliwościami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 złotych w przypadku, gdy osoba po raz pierwszy dopuszcza się takiego czynu. Kiedy sytuacja się powtórzy świadczenie to wzrasta do kwoty nie mniejszej niż 10 000 złotych.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt