Data dodania: 09.01.2019  |  wyświetlenia: 2040
Uwaga na trudne warunki drogowe
Ciężarówka zablokowała DK 16 na kilka godzin
Wczorajsze utrudnienia pogodowe były przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w okolicach Orzysza.
We wtorek, 8 stycznia przed godz. 19.00 na drodze krajowej nr 16 na trasie Orzysz - Mikołajki na łuku drogi przewrócił się pojazd marki Daf. Ciężarówka na blisko sześć godzin całkowicie zablokowała ruch na tym odcinku.
Jak ustalili policjanci 24-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, kierując samochodem marki Daf, na łuku drogi najwyraźniej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu blokując ruch - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Wielogodzinne utrudnienia na tej trasie spowodowane były koniecznością wyciągnięcia z rowu ciężarówki, ale wcześniej rozładowania blisko 25 ton blachy, którą ten samochód przewoził.
Kierujący tirem był trzeźwy. Został pouczony za popełnione wykroczenie.Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne i drogowe policjanci apelują do kierowców o zachowanie środków ostrożności na drodze, zdjęcie nogi z gazu i bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt