Data dodania: 03.08.2018  |  wyświetlenia: 1385
Zarzuty dla 48-letniego mieszkańca Pisza
Kradł pokrywy studzienkowe
Dzielnicowi z piskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży pokryw studzienkowych na ul. Młodzieżowej w Piszu. Natychmiast przystąpili do szukania sprawcy. Na jednej z ulic miasta zauważyli mężczyznę, który szedł z wózkiem dwukołowym. Funkcjonariusze zainteresowali się tym mężczyzną. Jak się okazało przewoził nim pokrywy żeliwne.
Był to 48-letni mieszkaniec Pisza, który znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu - mówi kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy, Komendanta KPP w Piszu - Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna ten od razu przyznał się policjantom, że wziął sobie te pokrywy z ulicy Młodzieżowej, czyli z miejsca, gdzie zgłoszono kradzież. Odzyskane mienie zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy.
Pracownicy Urzędu Miejskiego w Piszu, który jest właścicielem tych pokryw, wycenili ich wartość na kwotę blisko 2 000 złotych. 48-letni mieszkaniec Pisza usłyszał zarzut usiłowania kradzieży w celu przywłaszczenia 21 sztuk żeliwnych pokryw studzienkowych burzowych na szkodę Urzędu Miejskiego w Piszu. Nie kwestionował swojej winy. Jak powiedział funkcjonariuszom zamierzał je sprzedać. Grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt