Data dodania: 16.04.2018  |  wyświetlenia: 1936
Pościg ulicami miasta
Kierowca BMW uciekał przed policją
W sobotę policjanci piskiej drogówki kontrolując stan trzeźwości kierowców na ulicy Wojska Polskiego, zauważyli, że kierowca auta BMW na ich widok zmienia kierunek jazdy. Ruszyli w pościg.

Policjanci podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy lub pod działaniem narkotyków. Włączyli sygnały świetle i dźwiękowe w radiowozie nakazujące zatrzymanie się pojazdu. Kierujący BMW przyspieszył. Uciekając dwukrotnie popełnił wykroczenie wyprzedzając samochody na ul. Wojska Polskiego wbrew obowiązującym zakazom. Tym samym zmusił innych kierowców do gwałtownego hamowania i zjazdu na pobocze.

Dalej kierowca BMW, jadąc ze znaczną prędkością, jechał ul. Trzcinową, a następnie Aleją Turystów, gdzie było mnóstwo spacerujących rodzin z dziećmi. Tam zmuszał przechodniów do ucieczki na pobocze, a pojazdy nadjeżdżające z przeciwka do gwałtownego hamowania.

Uciekając przed policyjnym patrolem ponownie dojechał do ul. Wojska Polskiego. Tutaj na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na lewy pas ruchu, gdzie uderzył tylnym lewym kołem w krawężnik uszkadzając je. W dalszym ciągu próbował uciekać przed radiowozem. Funkcjonariusze zatrzymali BMW na ul. Kmicica.

Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec piskiej gminy.- mówi kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy Komendanta KPP w Piszu -  Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci użyli zatem testera, aby sprawdzić, czy kierujący nie prowadził auta pod wpływem narkotyków. Badanie dało wynik negatywny. Funkcjonariusze ustalili, że 23-latek jechał nie mając prawa jazdy i nigdy go nie posiadał. To był powód, dla którego nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Mężczyzna ma na swoim koncie wyrok w zawieszeniu za dokonanie kradzieży. Obawiał się konsekwencji jazdy bez uprawnień. Policjanci ustalili, że BMW, którym uciekał 23-latek należy do jego znajomej. Właścicielka samochodu ukarana został przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 300 złotych za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania.
23-latek nie uniknie teraz konsekwencji swojego zachowania, za które odpowie przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych poleceń przez policyjny patrol grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. 

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt