Data dodania: 02.03.2018  |  wyświetlenia: 3651
Narkotykowy czwartek w powiecie piskim
Piszanin z narkotykami, mieszkaniec Rucianego-Nidy kierował pod wpływem
Dwa przypadki zatrzymań dokonali policjanci z Pisza i Rucianego-Nidy w związku z posiadaniem lub jazdą po spożyciu narkotyków.

Piscy kryminalni zatrzymali 22-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu znaleziono i zabezpieczono 60 tabletek extasy, marihuanę i amfetaminę. Do tego prawie 4 000 złotych, wagę elektroniczną i czyste woreczki strunowe. 22-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Zabezpieczona gotówka

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w policyjnym areszcie.  - komentuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy Komendanta KPP w Piszu - Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.Za wprowadzanie do obrotu środków odurzających grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 1 marca po godzinie 18.00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie zatrzymali do kontroli drogowej, na terenie miasta, pojazd marki Skoda Felicia. Sposób jazdy kierowcy sugerował, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości tego nie potwierdziło. Wiele wskazywało na to, że może być pod działaniem narkotyków. Funkcjonariusze użyli testera, aby to sprawdzić.  Okazało się, że 23-latek znajduje się pod działaniem amfetaminy i marihuany.

Zabezpieczona marihuana

W kieszeni kurtki kierujący miał schowaną torebkę strunową z zawartością suszu roślinnego oraz szklana fifkę. Podczas prowadzonej kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, za co ukarany został mandatem karnym.

Za posiadanie środków odurzających i kierowanie pojazdem pod działaniem narkotyków grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

 

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt