REKLAMA
Data dodania: 22.09.2023
Oszustwa na BLIKA-a. Uważajcie
Fot. policja.pl
Do Komendy Powiatowej Policji w Piszu zgłosił się mężczyzna informując, że ktoś włamał się na jego konto na popularnym portalu społecznościowym. Osoba ta wysyłała wiadomości do jego znajomych z prośbą o podanie kodu BLIK. Kiedy ktoś odmawiał przekazania tego kodu otrzymywał wulgarne wiadomości z pogróżkami.
Oszuści nie próżnują i wciąż udoskonalają swoje metody, by osiągnąć zakładany cel. Wciąż w modzie pozostaje metoda ,,na BLIK-a”. Zwykle polega ona na tym, że ktoś włamuje się na nasze konto na popularnym portalu społecznościowym. Potem pisze do naszych znajomych, że potrzebuje nagle pewnej sumy pieniędzy i prosi o podanie kodu blik. W ten sposób z naszego konta bankowego wypłacona zostaje pewna suma pieniędzy, która tak naprawdę nie trafia do naszego znajomego, ale do oszusta. Bywają też inne scenariusze, chociażby dotyczące zagrożonych pieniędzy na koncie bankowym.

Do Komendy Powiatowej Policji w Piszu zgłosił się mężczyzna informując, że ktoś włamał się na jego konto na popularnym portalu społecznościowym. Osoba ta wysyłała wiadomości do jego znajomych z prośbą o podanie kodu BLIK. Kiedy ktoś odmawiał przekazania tego kodu otrzymywał wulgarne wiadomości z pogróżkami. Tym razem nikt nie stracił pieniędzy, a sprawą włamania na konto internetowe mężczyzny zajmą się policjanci.

Tego samego dnia zgłosił się kolejny mieszkaniec powiatu piskiego, który także poinformował o oszustwie ,,na BLIK-a”. W tym przypadku scenariusz był inny. Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna twierdząc, że jest konsultantem z konkretnego banku, w którym pokrzywdzony nie miał konta. Poinformował, że ktoś chciał na niego wyłudzić kredyt. Po chwili zadzwonił do niego kolejny konsultant, ale tym razem z banku, gdzie miał założone konto. Rozmowa trwa dość długo. Konsultant przekonywał, że zgromadzone na jego koncie pieniądze są zagrożone i próbuje je uratować na różne sposoby. Rzekomy pracownik banku ostatecznie stwierdził, że najbezpieczniej będzie je przelać na konto awaryjne, ale do tego potrzebuje kodu BLIK. Pokrzywdzony podał niezbędny kod i natychmiast z jego konta zniknęło 1000 zł, o czym nie było wcześniej mowy. Pieniądze te zostały wypłacone we Wrocławiu. Wówczas pokrzywdzony zorientował się, że został oszukany. Zgłosił więc sprawę na policję.

Policjanci apelują, że zanim udostępnimy komuś kod BLIK upewnijmy się, że rzeczywiście kontaktuje się z nami nasz krewny lub znajomy, który potrzebuje pożyczki. Jeśli natomiast dzwoni konsultant z banku najlepszym rozwiązaniem będzie osobisty kontakt z placówką bankową. W przeciwnym razie z naszego konta mogą zniknąć znaczne sumy pieniędzy.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Chawudepe jwJp do spodu

Haahah ahahahahahah wuuuuu wuwuwuwuwuwu deeeeee dededeeeeeee eeeeeeeeeee pppppppeeeeeeeeeeee chwdp hasło te widnieje na niejednym murze tu niejedni ludzie dziabia je na skórze ,chwdp nie muszę tłumaczyć

Igor

Wytrzyj gile l, spakuj plecak idź do matki niech Ci da 5zł na bułkę i wypad przed blok

Ihor komylenko

Igor pociagniesz pęto ? Nie mówi co mam robić . Nie mam matki mam mamę .

Igor

Ty to masz, ale maDkę co za 500+ Cię wykarmiła *** patusie

Patriota

HWD holand

Mirek brat Andrzeja

Andrzej nie bądź taki do przodu, bo ci z tyłu zabraknie ... Też się śmiałem , dopóki sam nie straciłem konta na FB.

Andrzej

Z nikogo nie śmieję się. Stwierdzam fakty i nie posiadam konta na FB.

Gotowaaaaaaaaa

Gotówka najszybsza i najbezpieczniejsza forma płatniczą ,jak ktoś mi mówi że karta jest szybciej i jak się ręce trzęsą ludziom albo nagle kodu nie pamięta ,jeszczcze inni mieli ale nie płaci karta jak to ?sprzedawca ma mu jeszcze odpowiedzieć 🤣🤣 a tak wyciągam z portfelika place ,szybka reszta ,dziękuję.Karta nigdy nie będzie szybciej z tymi gownianymi aplikacjami zegnajmy się i płaćmy gotówką dla zachowania wolności.Jak już nie będziesz mo zapłacić gotówką zobaczy że jesteś niewolnikiem

Tylko gotówka

Jak to mówią ,tylko gotówka :)Trzymajcie więcej pieniędzy na kontach ,kiedyś jak coś się nie spodoba i to nie dla przestępcy ,tylko dla jakieś instytucji ,to mogą się rozpłynąć jak kamfora :)

Alex

Tylko gotówka dopóki ktoś ci jej nie ukradnie. Obecnie złodzieje nie mają czego szukać w domach . bo w banku bezpieczniejsze niż w skarpecie.

Andrzej

Jak trzeba być naiwnym by wejść w taką transakcję?

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt